(044) 538-1588
UA| RU
 
  1gb - .net, ASP, Windows, Apache, PHP хостинг

Адресат повідомлення, опис процесу доставки

Дана стаття описує загальні принципи роботи електронної пошти, справедливі для будь-якої поштової системи.

Все, що пов'язано з поштовим повідомленням в інтернеті, зберігається в двох незалежних частинах.

Перша частина - називається тіло повідомлення - саме повідомлення електронної пошти.
Повідомлення складається з двох чи більше розділених частин:

  • Технічні заголовки повідомлення. Заголовки включають в себе технічну інформацію про повідомлення, в тому числі:
    • Тема
    • Поле "від"
    • Поля "кому"
    • Дата створення повідомлення
    • Статистика доставки повідомлення, розширювана поштовими серверами, що обробляють повідомлення ("дата отримання повідомлення").
  • Текст листа.
  • Додаткові блоки - альтернативні представлення листа (простий текст, HTML,...), прикріплені файли.

У поштовому клієнті ви бачите всю інформацію, відповідну саме цій частині даних повідомлення, тобто заголовки (у тому числі приховані), текст листа.

Друга частина - так звані дані SMTP сесії - інформація про те, куди необхідно доставити повідомлення, і хто є його відправником. Цією інформацією обмінюються поштові сервера при передачі повідомлень. Саме вона використовується при доставці повідомлення в скриньку клієнту.
Ця інформація використовується тільки для доставки повідомлення і при потраплянні повідомлення до скриньки або поштової програми безслідно зникає. Відновити її можна тільки по серверним логам.

Важливо розуміти, що для доставки повідомлення використовується саме друга частина описаної інформації. Поля "кому" і "від" з самого повідомлення створюються поштовою програмою при створенні повідомлення, носять виключно інформаційний характер і навіть можуть бути відсутні.

З цього можна зробити наступні висновки:

  • Повідомлення, відповідно до даних SMTP сесії, може бути доставлено отримувачу, але при цьому він може бути не зазначений в полі "кому" чи "копія" у самому тілі листа.
    Виглядає це таким чином, що в поштовому клієнті неможливо зрозуміти, чому повідомлення було доставлено саме вам. Однак незважаючи на це повідомлення надіслано саме вам, про це чітко свідчать наміри відправника повідомлення, зазначені ним при проведенні SMTP сесії обміну/відправки повідомлення.
    Існує два популярних випадки такої "аномалії":
    • Спам (небажана пошта, віруси). Програми спамерів розсилають повідомлення за спрощеною процедурою, при цьому тіло повідомлення залишається однаковим. У тілі не змінюється параметр "кому", і ваша адреса в тілі повідомлення не присутня.
    • Прихована копія (BCC). Коли відправник повідомлення записує вас у полі "Прихована копія" повідомлення, поштова програма також формує однакове тіло повідомлення для всіх отримувачів, але ви в цьому тілі повідомлення як отримувач відсутні. Далі програма робить доставку повідомлення, в SMTP сесії все ж вказуючи також вас, як адресата, і таким чином ви отримуєте лист, який вам ніби не адресовано. Інші одержувачі повідомлення також не бачать вас у списку адресатів.
  • Повідомлення у програмі електронної пошти може мати неправильне або відсутнє поле "від". Можливий третій випадок, коли в полі «від» підставляється ваша власна адреса.
    Такі повідомлення часто також є небажаною поштою (спамом), з іншим чином спрощеною програмою відправки повідомлень. Другий випадок - людина, що надсилає повідомлення, могла просто зробити друкарську помилку, налаштовуючи свою поштову програму, адже поле "від" вказується ним при налаштуванні вручну.
    Поточний протокол обміну поштою не дозволяє перевіряти зворотну адресу. Повідомлення з неправильною зворотною адресою мають високий шанс бути відхиленими спам-фільтром, але іноді вони все ж можуть пройти.

Поштовий сервер ні за яких обставин не може переплутати повідомлення і доставити його в сусідню скриньку. Повідомлення доставляється в ті скриньки, які були вказані в параметрах SMTP сесії.



Бажаєте стати клієнтом нашого хостингу? Спробуйте наші послуги та сервіс.
Тестовий період до 10 днів, OK реєстрація займає всього одну хвилину.
Будемо раді бачити вас нашим клієнтом!




 

Усі розділи та статті

   
 
Вгору     
Підтримка: support@1gb.ua
інші способи зв'язку
© 2005-2024 1GB Хостинг